Certyfikat Java – podniesienie kwalifikacji

Oracle Certyfikat Java – podniesienie kwalifikacji

Oracle oferuje ściężkę certyfikacyjną pozwalającą uzyskać certyfikat Java i podnieść swoje kwalifikacje. Na rynku pracy certyfikat nie ma decydującego znaczenia. Jako mocny punkt w CV pozwala łatwiej się dostać na samą rozmowę kwalifikacyjną. Jednak sam certyfikat Java nie oznacza, że dostaniemy upragnione stanowisko. Pracodawca najczęściej woli osobiście sprawdzić umiejętności kandydata z Javy, a także sprawdzić inne umiejętności, które wykorzystywane są w firmie. Natomiast samo przygotowanie do ceryfikatu pozwala na mocne doprecyzowanie wiedzy i uporządkowanie jej. Wiedza, która jest zawarta w zakresie certyfikatu, jest podstawą wszelkich rozmów kwalifikacyjnych.
Certyfikat uzyskuje się w rozwiązując test Java w autoryzowanym centrum testującym. Podstawowy egzamin jest oznaczony numerem 1Z0-808. Szczegóły na temat testu można znaleźć tutaj: Test Java – informacje .

Testy java obejmują szczegółowe zagadanienia z działania JVM, składni języka a także wykorzystywanych klas JDK ( Java Developer Kit ). Koszt egzaminu to około 800 zł. Test javy trwa 2 godziny, ilość pytań 177 (cena na dzień 3 lutego 2015 r.). Pytania w teście javy są wielokrotnego wyboru, przy czym zawsze jest napisane ile odpowiedzi jest poprawnych.
Na ten test java sprawdzający kompetencje, można umówić się na stronie autoryzowanego centrum egzaminującego : Centrum egzaminacyjne (Java test) .

Zobacz również :